Kuidas prillide eest hoolitseda?

Mismoodi käib üks õige prilliklaaside puhastamine ja kuidas prillide eest hoolitseda? Prillid, teadagi, on üks õrn ja kulukas artikkel, nii et neisse tuleks äärmise lugupidamisega suhtuda. Aga kuidas siis prillide eest hoolitseda ja neid õigesti puhastada?

1. Hoia prille tugevas prillitoosis. Kuigi pehme toos kaitseb klaase, on see altim kõikvõimalikele väändumistele ja muljumistele.

2. Ära aseta prille lauale või muule kõvale pinnale klaasiga allapoole.

3. Ära unusta prille pikaks ajaks päikese kätte (näiteks suvel auto armatuurlauale), kuna kõrge kuumus võib prilliklaasi pinnakatet kahjustada. Samuti võib äärmuslik temperatuuri kõikumine viia pingest tingitud mõranemiseni ja/või prilliklaasi pinnakatte kahjustumise või koguni eraldumiseni.

4. Ära hoia prille vanni või kraanikausi serval, sest pesu- või kosmeetikavahendite pritsmed mõjuvad klaasi pinnakattele kahjulikult.

5. Ole ettevaatlik juukselakkide ja parfüümide pihustamisel – nende pritsmed võivad rikkuda prilliklaaside pinnakatte.

6. Prillid pole paraku kõige vastupidavam moeaksessuaar, nii et ära kanna prille pealael, kuna sellises asendis võivad prilliraamid väänduda ning klaaside fookuskese nihkuda. Prilliketid ja –paelad aitavad küll vähendada ohtu, et prillid maha kukuvad ja purunevad, kuid ilmaasjata ei maksa oma prille nende abil rippumas kanda – raamid ja prillide hinged on kerge pinge all ja võivad kergemini viga saada.

7. Aeg-ajalt kontrolli prillisangade hingi ja raami kruvisid, et need oleks korralikult kinni.

8. Mõningaid lihtsamaid prilliraamide remonditöid saad lasta teha optikakauplustes. Kuid kui prillide klaasid on rikutud, siis neid vigastusi pole kahjuks võimalik parandada.

 

Kuidas prille õigesti puhastada?

1. Võimaluse korral kasuta spetsiaalset prilliklaaside puhastusvahendit ja mikrofiiberkiust puhastuslappi. Puhastuslappi tuleb samuti aeg-ajalt pesta (kuni 40°C vees), kuid ära kasuta pesu pehmendavaid aineid ega loputusvahendeid – nende jäägid kangas võivad jätta prilliklaasile puhastamise jäljed (triibud).

2. Prilliklaase ei tohi kunagi puhastada kuivalt! Pese neid jaheda jooksva vee all neutraalse (happevaba) puhastusvahendiga. Pane üks tilk pesuvahendit peopesale, vahusta see sortsu veega ja alles siis pane tekkinud vaht klaasi pinnale. Peale pesu kuivata klaasid mikrofiiberkiust lapiga.

3. Ära kasuta äädikat, aknapuhastusvahendit või muud olmekeemiat. Prillide puhastamiseks neile „hingamine“ ei ole piisav – nimelt ei jõua nii klaasidele piisaval määral niiskust ning klaaside kuivalt hõõrumine võib neid kahjustada.

4. Ära kasuta prillide puhastamiseks pabertaskurätikuid, majapidamispaberit ega suvalist riidetükki, sest need võivad sisaldada karedaid osakesi, mis prilliklaaside pinda kriimustavad.

5. Pese regulaarselt vee ja seebiga ka prilliraame, kuna naha happesus, mustus, higi ja kosmeetikavahendite jäägid võivad raamidele (eriti plastraamidele) kahjulikult mõjuda.

6. Klaaside puhastamisel ära hõõru neid ringikujuliselt, sest juhul, kui klaasi ja puhastuslapi vahele on jäänud mõni tilluke kare osake, siis kriibib see klaasi pinda. Pühi klaase suunaga nina poolt prillisanga poole.

Loodetavasti said siid mõne mõtte, kuidas oma prilliklaaside eest hoolitseda ja neid õigesti puhastada.

Prilliklaaside puhastuvahendid leiad siit. 

 

Täname C-Well prilliklaaside maaletoojat võimaluse eest seda meelespead jagada.
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Uudiskiri